Zelenou střechou proti vymírání včel

Aktuální situace není ideální

Už Albert Einstein kdysi řekl, že po vymření včel má lidstvo na přežití pouhé 4 roky. Lidem často nedochází, že tak drobný hmyz může mít tak obrovský význam pro celý svět. Uvádí se, že v Evropě máme až 76% produkce potravin a dokonce až 84% rostlinných druhů více, či méně závislých na včelím opylování.

Proč se tak děje?

Existuje celá řada důvodů a člověk na tom má samozřejmě největší podíl. Chemické prostředky, zastavování přírodních ploch, jednodruhové pěstování jsou hlavní příčiny vymírání včel. Měnící se podnebí jako je oteplování a nízké srážky produkci včel také omezují.

Jak můžeme pomoci?

Na svých zahradách nechte prostor pro hmyz. Stačí drobný kousek zahrady, který necháte neposečený. Vysaďte medonosné bylinky. Stavte hmyzí hotely a vyhněte se jakékoliv chemii na své zahradě a využívejme prostoru, který nám nabízí naše střechy.

Včely a zelená střecha

Společnost EKOBOX s.r.o. nabízí speciálně vyvinutou extenzivní zelenou střechu přímo pro včely i motýli. Proč nevyužít “mrtvého” prostoru střech pro vytvoření ideální podmínky pro drobný hmyz.

Biodiverzitní zelená střecha má také nejlepší funkční vlastnosti pro dům. Lépe izoluje, díky silnější vrstvě substrátu. Automaticky prodlužuje životnost střech a spoustu dalších výhod.

Prohlédněte si galerii biodiverzitních střech.

Každý den tak můžete šetřit náklady na provoz vašeho domu a zároveň výrazně pomoci životnímu prostředí